To dawny kościół i klasztor cystersów, który znajduje się we wsi Bierzwnik, w województwie zachodniopomorskim.
Klasztor został ufundowany w 1286 przez margrabiów brandenburskich ze starszej (stendalskiej) linii dynastii askańskiej. Byli to Otto IV ze Strzałą i jego brat Konrad oraz syn Konrada, Jan IV.
Zakonnicy objęli klasztor w dniu 11 czerwca 1294 roku. Zapewne w 1539 roku po wprowadzeniu reformacji klasztor został skasowany przez margrabiego brandenburskiego Jana Hohenzollerna.
Z dóbr klasztornych w 1549 roku margrabia utworzył domenę (Amt), której centrum stał się dworek myśliwski w Lipince (Jagersburg), na półwyspie Jeziora Radęcińskiego. Zabudowania klasztorne zostały przekształcone w budynki gospodarcze domeny.
Obecnie dawny klasztor zajmuje Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Bierzwniku.
Zachowane do dziś relikty średniowiecznego założenia klasztornego nie odzwierciedlają dawnego splendoru siedziby bierzwnickich cystersów. Z dawnego kościoła przetrwała przekształcona część wschodnia, na którą składają się poligonalny chór oraz przylegające do niego dwa przęsła dawnego korpusu nawowego. Położona dalej na zachód część korpusu nawowego uległa niemal całkowitemu zniszczeniu.
Do dziś przetrwała jedynie zachowana do wysokości 3-4 metrów ściana zewnętrzna nawy południowej. Z zabudowań klasztornych przetrwały: parterowa kondygnacja skrzydła wschodniego i południowego oraz fragmenty piwnic skrzydła zachodniego i elementy krużganka zachodniego, a także ruina spichlerza lub browaru klasztornego.